Dacă tot este fierbinte subiectul (măcar el) cu apa caldă, care vine …rece, ne-am gândit să-l dezvoltăm puţin. Ne întrebăm, de ce continuăm să plătim apa rece la preţ de apă caldă?
Probabil pentru că nu prea avem soluţii alternative de producere a apei calde în apartament.
Neavând gazul contorizat pe apartamente, nu putem folosi un instant pe gaz. Ar trebui să investim mult prea mult pentru a deveni rentabilă această alternativă.
Deci, ne rămâne doar cea pe energie electrică, dar şi aici sunt semne de întrebare.
Un aparat instant de încălzire a apei are consum mic, fiindcă încălzeşte rapid și doar o mică cantitate de apa. Atunci varianta care cucereşte teren tot mai mult este aceea cu boilerul electric de 50-70 litri. Oamenii caută şi găsesc soluţii, iar cum bulgărele de zăpadă se răstogoleşte, tot mai muţi oameni o vor folosi. Dar datorită consumului mare, de 1500 - 2000 waţi, această variantă necesită, în general,
Se afișează postările cu eticheta boiler. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta boiler. Afișați toate postările
26 ianuarie 2012
Boilerele pe curent, o nouă soluțíe?
Abonați-vă la:
Postări
(
Atom
)



